زندگی بدون وجود آرامش اشتباهی بیش نیست ...!                                                                                                                                                                                             امروز یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

 یک شیرجۀ بزرگ برای تغییر عادت های بد!


معمولا افرادی که از انعطاف پذیری و قدرت تغییر بالایی در زندگی شان برخوردارند، برایشان خیلی راحتتر خواهد بود که خیلی از عادت‌های بدشان را به یکباره کنار بگذارند و تغییرات بزرگی را در سبک زندگی‌شان ایجاد کنند. در واقع این بدین معناست که همۀ آدم‌ها با یک روش یکسان موفق نمی‌شوند.

 

گاهی لازم است با یک شیرجۀ بزرگ به عمق عادت های بد خود برویم و آنها را به یکباره نابود کنیم. این کار دقیقا مانند شیرجه زدن در استخر است. افراد گاهی شنا را اینطور یاد می گیرند و گاهی هم آرام آرام به قسمت عمیق می روند. این در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود و البته لازم است که در فرایند تغییر عادت بد خود حساسیت بالایی به خرج دهید و نباید بگذارید حتی یک مرتبه هم عادت بد خود را دوباره تکرار کنید، چرا که با هر بار تکرار دوباره آن، تمایل ذهن ناخودآگاه شما به بازگشتن به حالت قبل و عادت های قبلی تان بیشتر می شود.

 

اما اگر شیرجه ای بزرگ به سمت عادت های خوب بزنید، معمولا جایی برای بازگشتن باقی نمی گذارید. دقیقا مثل اینکه بخواهید خودتان را از ساختمان بسیار بلندی به پایین پرت کنید. آیا بعد از پرت کردن به راه برگشت هم فکر می کنید؟! پس در تغییر عادات خود گاهی لازم است که همین کار را بکنید. متخصصین قلب و عروق در تحقیقاتی پی به این نکته بردند که می‌توانند بیماری های قلبی پیشرفتۀ انسان ها را، بدون تجویز دارو یا عمل جراحی و دقیقا با ایجاد تغییرات چشمگیر در سبک زندگی‌ افراد بهتر کنند. آنها کشف کردند که اغلب افراد، خداحافظی به یکباره با تمام عادت‌های بدشان را، آسانتر می‌دانند.

 

آنها تعدادی از افراد را به یک دورۀ آموزشی دعوت کردند که در آن غذاهای چرب با کلسترول بالا را با یک رژیم غذایی بسیار کم‌چرب جایگزین کردند. این برنامه ساده شامل ورزشی چون بلند کردن آنها از تخت‌هایشان، پیاده‌روی و آهسته دویدن بود و در ضمن تکنیک‌های کاهش استرس و دیگر عادت‌های سلامتی قلب بود. بسیار شگفت‌انگیز بود که در کمتر از یک ماه، این بیماران یاد گرفتند عادت‌های بد در تمام عمرشان را رها کنند و عادت‌های جدید و سالم را بپذیرند. آنها به این کار ادامه دادند تا بعد از یک سال دوباره سلامتی خود را به طرز شگفت‌انگیزی تجربه کردند. در حقیقت ما باید خودمان تشخیص دهیم که کدام استراتژی به بهترین شکل ممکن برایمان کارساز واقع می‌شود.

 

گاهی برای ترک عادت بدی در خانه، لازم است که با احتیاط و آهسته و پیوسته عمل کنیم و شرایط را بسنجید. اما گاهی هم در زندگی حرفه‌ای‌، یک شیرجۀ بزرگ می تواند به مراتب بسیار مؤثرتر از آن واقع شود. در مواردی چون ورود به یک کسب و کار جدید یا شراکت در سرمایه گذاری ای جدید یا تغییر شرایط محیطی شغلی و موارد این چنینی بسیار مهم، معمولاً آهسته عمل کردن، با این شرایط هم‌خوانی ندارد و لازم است که با بررسی دقیق، بهترین شیرجۀ ممکن را بزنیم و سریعا وارد عمل شویم.

 

دوست عزیز در صورت رضایت از مطلب، لطفا آنرا با عزیزان خود هم به اشتراک بگذارید.
مجید بغیاری
مجید بغیاری
نزدیک به دو ساله که در این زمینه، در حال تحقیق و پژوهش هستم و شدیدا علاقه مند به این حوزه. بزرگترین هدف من در اینجا، ایجاد محیطی آرامبخش و بی نظیر به همراه بهترین مطالب کاربردی روز دنیا برای تک تک همراهان عزیز است.

4 دیدگاه ها

  1. مهدی نیا مریم گفت:

    عالی بود و از راهنمایی ارزنده شما بسیار سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهار =

فقط 6 ثانیه تا دریافت این کتاب ارزشمند زمان باقیست
خیالتان راحت، ما اسپم ارسال نمی کنیم
فقط 6 ثانیه تا دریافت این کتاب ارزشمند زمان باقیست
ما هم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 6 ثانیه تا دریافت این کتاب ارزشمند زمان باقیست
ما هم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 6 ثانیه تا دریافت این ویدئوی رویایی و آموزشی زمان باقیست
ما هم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 6 ثانیه تا دریافت این گلچین آرامبخش زمان باقیست ...
ما هم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 6 ثانیه تا دریافت این گلچین آرامبخش زمان باقیست ...
ما هم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 6 ثانیه تا دریافت این گلچین آرامبخش زمان باقیست
ما هم از ایمیل های مزاحم متنفریم
کتاب الکترونیکی راز و رمزهایی ناگفته، از تولد تا آرامش